DALE DIŞ TİCARET

2005 yılında İstanbul’da kurulan DALE Dış Ticaret, farklı sektörlere yönelik yenilikçi ürünleri Türkiye ve Dünya pazarına kazandırmaktadır.

Kurulduğu ilk yıllarda kendi markası ve üretimi olan Baby Memory Printsi tüketiciyle buluşturmaya başladı. “Bebeğiniz hızla büyüyor!” sloganıyla yola çıkarak, bebeğinizin ilk anlarını, el ve ayak izini kalıcı ve şık bir tasarımla saklanabildiği ürünler sunarak Türkiye pazarında bir ilke imza attı.

Ürün kalitesi ve yenilikçi tasarımıyla Türkiye pazarında gördüğü ilginin yanında çeşitli ülkelerden de talep almaya başladı. Bugün itibariyle Baby Memory Prints ürünlerinin; Litvanya, Letonya, Estonya, Romanya, Singapur, Rusya, Hollanda, Hongkong, Brezilya, Japonya, İngiltere, Yunanistan başta olmak üzere Dünya’nın birçok ülkesine ihracatı devam etmektedir.

DALE Dış Ticaret, “Baby Memory Prints” ürünleriyle birlikte görüntülü bebek kamerasını 2005 yılında Türkiye pazarına ilk defa sunarak ilklere imza atmaya devam etmiştir.

2012 yılında bebek telsiz ve kameralarında en çok tercih edilen marka Motorola Baby ile distribütörlük anlaşması imzalayarak, Motorola Baby ürünlerini Türkiye pazarına sunmaya başlamıştır. Böylece Motorola Baby ürünleriyle Türkiye’de ilk defa, kamera kayıtları canlı olarak hem monitörden hem de akıllı cep telefonundan izlenebilir olmuştur.

Son yıllarda dünyanın en çok tercih edilen bebek izleme ve bakım ürünlerinin üreticisi Hubble Connected ile anlaşarak, yenilikçi ürünleri Türkiye pazarına kazandırmıştır. Akıllı bebek kameraları, bebek izleme sistemleri, uyku yardımcısı portatif hoparlör, giyilebilir uyku kalitesi takip sistemi ve hava temizleyicisi gibi birbirinden farklı ürün grubu ve Hubble Clup uygulamasıyla bebeklerin büyüme sürecinde ailelere destek oluyor.

DALE Dış Ticaret, yenilikçi ürün arayışına devam ederek iklimlendirme ve nemlendirme konusunda Uzakdoğu’nun en popüler ve güvenilir markası olan Deerma ile anlaşarak, ürünlerini Türkiye pazarıyla tanıştırmıştır.  Kısa bir süre içinde hava nemlendiricisi denildiğinde Türkiye’de akla gelen ilk marka Deerma olmuştur. Deerma’nın Kettle, Blender, Dikey Ütü, Termos, Saç Kurutma Makinesi ve Kablosuz El Süpürgeleri gibi küçük ev aletlerini de ürün portföyüne ekleyerek daha geniş yelpazede hizmet vermeye başlamıştır.

Kuruluşundan beri bebek sahibi yetişkinlerin ihtiyaçlarına yönelik teknoloji ürünlerini Türkiye’ye kazandıran Dale Dış Ticaret, çocuklara yönelik ürünleri de getirmeye başlayarak ürün yelpazesini genişletmiştir. Bunun bir örneği Xiaom Wicue Dijital Çizim Tabletleridir. Tamamıyla doğa dostu olan, çocukların gelişim sürecinde yaratıcılıklarını destekleyerek onlara oyun arkadaşı olabilen çizim tabletleri, bugün yetişkinler tarafından da tercih edilmektedir.

Çocuklar için eğlenceli bir diğer oyun arkadaşı ise Xiaomi MITU Işıklı Scooter’lardır. Çocuklar tarafından çokça tercih edilen MITU Işıklı Scooter’lar ve tüm DALE ürünleri online satış mağazalarından temin edilebilir. Türkiye’nin birçok yerinde hizmet veren anne ve bebek mağazalarından da DALE ürünlerine erişilebilmektedir.